Питання та відповіді

Щоб перевірити автобус за допомогою камери на телефоні, натисніть кнопку “Перевірити автобус”, авторизуйтесь на сайті або зареєструйтеся, якщо ви зайшли вперше та натисніть кнопку “Відсканувати”. Наведіть камеру вашого телефону на номер транспортного засобу та сфотографуйте його, зачекайте кілька секунд поки дані обробляються й натисніть кнопку “Перевірити”. Ви отримаєте інформацію про транспортний засіб та перевізника.

Так, ви можете перевірити номер транспортного засобу, введений вручну, на нашому сайті. Просто введіть номер транспортного засобу у відповідне поле і натисніть кнопку "Перевірити". Система надасть вам інформацію про перевізника.

Перевірка транспортних засобів на легальність допомагає забезпечити безпеку пасажирів і визначити, чи виконує перевізник всі необхідні правила та норми. Це допомагає уникнути нелегальних перевезень та можливих проблем у майбутньому.

Щоб повідомити про нелегального перевізника, скористайтеся функцією "Повідомити про нелегала" на нашому сайті. Ви можете заповнити форму, надати необхідну інформацію та надіслати її нам. Ваше повідомлення ми відразу передаємо до Державної служби України з безпеки на транспорті, співробітники якої перевірять ваше повідомлення та перевізника й застосують до нього відповідні санкції.

Щоб поскаржитися на перевізника, перейдіть у розділ “Скарги та перевірки” й оберіть кнопку “Поскаржитися на перевізника”. Ви можете заповнити форму, надати необхідну інформацію та надіслати її нам. Ваше повідомлення ми відразу передаємо до Державної служби України з безпеки на транспорті, співробітники якої перевірять ваше повідомлення та перевізника й застосують до нього відповідні санкції.

Також на основі ваших скарг, ми сформуємо рейтинг перевізників, щоб допомогти іншим користувачам зробити комфортний для себе вибір.

Щоб подивитися рейтинг перевізників, перейдіть у розділ “Скарги та перевірки” й оберіть кнопку “Рейтинг перевізників”. Там ви побачите назви перевізників та кількість зірочок: 1 зірочка – це найнижчий рейтинг, 5 зірочок – найвищий. Рейтинг перевізників формується на основі скарг користувачів.

Громадська спілка “Міжнаціональна асоціація перевізників та автостанцій” — об’єднання всіх учасників ринку пасажирських автобусних перевезень в Україні: перевізників, автостанцій, влади, бізнесу та міжнародних представників.

Наша мета — покращення функціонування ринку автобусних перевезень з конкурентними умовами за європейськими нормами.

Якщо ви хочете стати учасником ГС МАПА, натисніть кнопку “Приєднатися до ГС МАПА” та заповніть Заяву на вступ на нашому сайті, обов’язково не забудьте залишити ваші контактні дані, щоб ми зв’язалися з вами найближчим часом.

На головній сторінці нашого сайту, трохи проскроливши вниз ви побачите карту України, натисніть на потрібну вам область та побачите Перелік адрес легальних автостанцій із розташуванням на гугл-картах.

На сайті mapa.net.ua у реальному часі оновлюються дані на карті України по кожній області. Натиснувши на відповідний регіон, ви можете знайти перелік легальних автостанцій по області, кількість легальних перевізників, скільки недоотримано коштів в бюджет України через тіньовий ринок та пасажиропотік вашої області.

Щоб наступного разу не шукати МАПА серед закладок на телефоні, просто додайте значок сайту на головний екран. Не треба встановлювати жодних додатків!

Якщо у вас Android:

  1. Перейдіть на головну сторінку mapa.net.ua
  2. Натисніть на три маленькі крапки у правому верхньому куті:
  3. Оберіть "Додати на головний екран"

Якщо у вас iOS:

  1. Перейдіть на головну сторінку mapa.net.ua
  2. Натисніть центральну нижню кнопку:
  3. Оберіть "На початковий екран"