
03.04.2025
Війна, реконструкція та зйомки фільмів: як зараз виглядає автостанція «Полісся»
Автостанція Полісся збудована 1961 року, саме в ті роки відбулося масштабне будівництво автостанцій в Україні. Раніше це було типова для того часу радянська будівля, з високою стелею, великою залою очікування та касами.
У березні 2020 року «Полісся» та ще 23 автостанції на аукціоні були передані у володіння компанії «Київпасасервіс», яка вже тоді повідомила про заплановану реконструкцію. Пандемія та війна внесли корективи у терміни, проте вже сьогодні «Полісся» сучасна автостанція, з просторим залом очікування, новини вбиральнями, кімнатою по догляду за дитиною та фудкортом.
Який шлях пройшла автобусна гавань від радянської будівлі до сучасної автостанції — у матеріалі МАПА.
Війна
До війни з автостанції «Полісся» рейси виїжджали кожні 10 хвилин. Як розповіла керівниця автостанції Тетяна Дідковська, в день купували до тисячі квитків, а на передсвяткові чи вихідні дні було і 2,7 тис.
«Було дуже багато пасажирів, адже до війни в нас було автобусне міжнародне сполучення з Білоруссю, а також Чернігів та Чорнобильський напрямок (Іванково, Овруч)», — розповідає керівниця автобусної гавані.
24 лютого 2022 року пасажирське сполучення зупинилось.
«Мене розбудив дзвінок від колеги (я мешкаю за містом), яка сказала: Київ бомблять. Диспетчер, два касири приїхали на станцію, приїхали автобуси, які потім розвернулись і поїхали. Було прийняте рішення не відкривати автостанцію, це було не тільки небезпечно, а й неможливо: були кілометрові затори, ніхто не розумів, що робити», — говорить Тетяна Дідковська.
На третій день війни спрацювала сигналізація і стало зрозуміло: в будівлю зайшла тероборона. Зазначимо, що за автостанцією досі залишилась блокова конструкція.
В червні 2022 року тероборона вийшла з автостанції, а працівники повернулись.
Модернізація
Влітку 2024 року почалась масштабна модернізація будівлі, яка тривала три місяці. І вже вересні запрацювала реконструйована автостанція «Полісся».
Були повністю відновлена будівля, з'явилися нова кімната по догляду за дитиною, вбиральні, простора зала очікування, автоматична камера схову та фуд корт.
Особливість автостанції — велика мальовнича «зелена» територія.
«Я тут працюю вже 18 років. І обожнюю свою автостанцію. Була одна невелика перерва: так склалися обставини, що з автостанції я пішла працювати до київського метрополітену старшим касиром. Зрозуміла, що не моє. Почала працювати начальником автостанції на Деміївський. Одного дня зателефонував генеральний, питає: «Повертаєшся на Полісся?». Я ледь відробила два тижні і повернулась. З того часу я тут… Знаєте, в теплі пори року тут просто стоїть запах квітів, цвітіння. Більше ні на одній автостанції такого не зустрічала», — резюмує Тетяна Дідковська, додаючи, що часто через унікальність та територію на автостанції знімають кіно та серіали.
Зараз основне — це приміське сполучення. В день близько 70 автобусних рейсів. По Білорусі — зрозуміло, що сполучення закрите. Напрямок до Овруча сильно просів, адже через війну та підірвані мостові переходи перевізник має робити великий об'їзд. Маршрут до Чернігова взагалі зник.
На сьогодні найбільше пасажири їдуть до Десни, Іванкова і Чорнобильської сторони.