![](https://mapa.net.ua/system/articles/covers/000/000/016/large/417439620_275185882263841_640293501170864583_n.jpg?1710237299)
20.02.2024
Полтавська область стане пілотною областю для проекту цифровізації відшкодування вартості проїзду пільговим категоріям.
Полтавська область стане пілотною областю для проекту цифровізації відшкодування вартості проїзду пільговим категоріям.
Голова громадської спілки #МАПА Альона Векліч та заступник начальника Полтавська обласна державна адміністрація Володимир Когут під час зустрічі обговорили проект цифровізації процесу відшкодування вартості проїзду пільговим категоріям в області. В планах в подальшому, використовуючи досвід Полтавщини, запровадити проект в інших областях України.
Нагадаємо, що в області є порядок надання додаткової компенсації вартості проїзду автотранспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах окремим категоріям громадян (12 пільгових категорій) коштом обласного бюджету. Так, у 2023 році на підставі звернень громадян проведено 2,6 тис. виплат на понад 1,7 млн грн. У 2024 році передбачено передбачено 2,5 млн грн.
Навіщо втілювати проект? Цифровізація відшкодування дозволить:
ввести електроних прозорість звітів та зведення даних про пільгові категорії населення;
спростити процес компенсації для держорганів;
оптимізувати процес загалом, що дозволить громадянам отримувати компенсацію без відвідування управління соцзахисту.
Що далі? Створення дорожньої карти для втілення «пілоту», де буде визначено основні напрями роботи з термінами та покроковими рішеннями.