
06.05.2025
Дослідження про гендерні розриви у муніципальному транспорті: 70% жінок вважають, що їх професія сприймається як «нетипова», 60% — що умови праці не враховують елементарних потреб
В Україні у межах проєкту She Drives за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України вперше було представлено дослідження «Гендерні розриви у муніципальному транспорті». Дослідження зосереджується на аналізі чинників, які зумовлюють гендерні розриви у сфері муніципального транспорту.
Так, згідно з його результатам, було визначено основні перешкоди, які ускладнюють працевлаштування жінок у цій сфері:
100% - Безпекові чинники, пов’язані з повномасштабним російським вторгненням
89% - вказали на відсутність гендерно орієнтованого соціального пакета
89% - зазначили вплив суспільних установок
78% - експертів/-ок назвали безпекові питання визначальними при виборі місця роботи
67% - наголосили на недостатньому рівні поінформованості жінок.
МАПА взяла участь у заході та розповіла про жінок у діяльності автостанційного сектору. Як зазначила директорка МАПА Альона Векліч, в Україні досить розповсюджена практика, коли жінка володіє або очолює автостанцію, проте звісно гендерний баланс схиляється в чоловічу сторону.
«Сподіваюсь, що дослідження дасть масштабний поштовх всіх сфері автобусних перевезень впроваджувати та дотримуватись політик гендерної рівності та започаткування механізмів фіксації та реагування на випадки дискримінації», — додала Альона Векліч.
Ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.
Пілотний проєкт з навчання та працевлаштування водійок автобусів реалізується ГО «Фундація інституційного розвитку» за ініціативи Мінрозвитку у партнерстві зі ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.